Byť štýlovým a originálnym sa stáva jednoduchou záležitosťou. Podľa strihu klobúka vieme vyčarovať napríklad noblesný a luxusný look alebo práve naopak úplne ležérny casual look. Ako nato?

 

Mať so sebou slamený klobúk počas našich dovolenkových pobytov je nevyhnutnosťou. Je ideálnym spôsobom ochrany pred silným letným slniečkom a neodlučiteľnou súčasťou tých najštýlovejších plážových outfitov.

No určite stojí zato, zaradiť tento módny doplnok aj do nášho každodenného života a tešiť sa z dotykov leta každý bežný pracovný deň aj tu, u nás doma. Náš celkový look získava na čare dávnych čias, no mohlo by sa len zdať, že najvyšší stupeň slávy má klobúk už za sebou… Kedysi povinný doplnok aristokratov je dnes must have kúskom všetkých milovníkov módy, ktorí chcú očariť svojim výzorom. Svetoví módni tvorcovia a módne domy ho znova zaraďujú do svojich prehliadok a kolekcií.

Klobúk s veľkým širokým okrajom je kvintesenciou ženskosti a elegancie.  Ak chcete zažiariť a premeniť sa v skutočnú Divu, určite siahnite po takomto klobúku. Stanete sa elegantnou a neprehliadnuteľnou. Musíte ale vziať na zreteľnosť, že tieto klobúky vyznejú hlavne na dámach s určitou výškou. Odhalený krk a trošku väčší dekolt vám pekne vyvážia siluetu a s užšie strihanými šatami v páse budete pôsobiť jednoducho božsky. Samozrejme nesmiete zabudnúť na slnečné okuliare.. a je z vás skutočná hviezda!

Klobúky so stredne veľkým okrajom sú veľmi chic do mesta. Akonáhle výjde spoza budov slniečko, viete tieto klobúky krásne zladiť, či už k elegantným oblekom alebo ležérnejším outfitom, ako rifle a tričko…Tej najväčšej obľube sa tešia: panama, fedora alebo canotier s rovnou strieškou. Dnes ich vídame v rôznych farebných prevedeniach. Fantázií sa medze nekladú. Veľmi trendy sú všetky možné kombinácie červenej, modrej, šedej, zelenej….

V neposlednom rade tu máme ešte klobúk s malým okrajom, tzv. trilby. Charakterizuje ho hlavne úzky, v zadnej časti ostro dohora zahnutý okraj. Pasuje dámam i pánom. Je veľmi ľahko kombinovateľný k šatám, nohaviciam, k šortkám a blúzke, či košeli…

Summer is coming…Majte ho krásne a buďte in!

 

Podobné články

Spoločník Boater.

21 novembra, 2018

Pinč

20 septembra, 2018

Cylinder

20 septembra, 2018

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *